neděle 1. srpna 2010

Sníh, slon a vanilka

Jelikož zítra ráno v pět vyrážím do hor, jež by Bramac mohl klidně použít do nové reklamní kampaně, rozhodla jsem se posilnit nejen vanilkovou zmrzlinou domácí výroby. Patřila k ní také kupovaná čokoládová a horké maliny. Jelikož plastová „prima“ krabička mi nešla otevřít, rozhodla jsem se ji, pamětiva na rozbitou sklenici od medu, předat na otevření ovesné vločce. Ta za vše může, neboť nevzít tu plastovou vaničku tak ochotně, tak já nedám na maminčinu radu, že kamenná vanilková zmrzlina půjde lépe kopečkovat, pokud nástroj ponořím do teplé vody. Inu, jakožto důvěřivý člověk jsem tak učinila a opravdu, naběračka mizela ve zmrzlině, pak se to trošku seklo, tudíž jsem ji šla znovu namočit a všimla si, že nezajížděla do zmrzliny, ale ohýbala se! Přítomní mi nezapomněli připomenout prasklou ručku od mlýnku na maso a promptně mne překřtili na Alžbětu Pomořanskou. Jenom nevím proč.


Jsou prázdniny. Už měsíc. Přečetla jsem 25 knížek, šla na jeden výlet, byla plavat, koupila nové pozadí a procházela se deštěm. Než se začnete nudit, tak vám připomínám, že je to možná poslední článek, neboť zítra jedu na mírně sebevražedný výlet. Až na Smrku, Králickém Sněžníku nebo Pradědu potkáte dvě plazící se postavy, tak jim poskytněte první čokoládovou pomoc a kontaktujte pohřební službu Žárský a syn.

pekla Nejvyšší

Kvízová otázka
Jakým způsobem překonávají kačeny pozvolný splav?
a)    vzlétnou
b)    přeplavou
c)    přebrodí
Odpovědi pište do komentářů. Pokud přežiji, tak vyhodnocení hrozí v sobotu, pokud ne, tak sledujte kačeny a Teidu.

3 komentáře:

  1. Kačeny nevím, tipuji přeplavou. Chci ale každopádně tipy na 25 knih, stačí názvy a autoři. Mám pocit, že čtu poslední dobou hodně, ale to znamená tak dvě tři knihy týdně, pětadvacet, ježkovy zraky :-))

    OdpovědětVymazat
  2. ET: K mému překvapení se brodí. Kousek před splavem vysunou rudé nohy a sejdou. Tedy, alespoň ty naše. Knihy jsou způsobeny čistě prázdninami. Jednalo se o sebrané deketivky Roberta Van Gulika, pár knih od Ivanky Deváté, Remarqua, Petry Hůlové, a pak resty jako je Noc Trifidů, Mayday, Krále Krysu a velmi se mi líbily také židovské pověsti - Dar proroka Eliáše - Jehlíková B.

    OdpovědětVymazat
  3. užívej v horách :) já se nudím doma, taky většinou čtu, ale 25 knich, to je teda moc :D, já přečtu tak jednu tlustou týdně, tenký tak dvě, čtu taky hlavně v kuchařkách a knihy o vaření, takže ty nezařazuji :)

    OdpovědětVymazat